Blog

Kiedy stosować materac nawierzchniowy?

ilm Czym jest materac nawierzchniowy i kiedy go stosować

Materac nawierzchniowy to ekonomiczny sposób na poprawę komfortu snu. Dzięki niemu możemy zwiększyć jakość snu na niedopasowanym do naszych potrzeb materacu, a także szybko zredukować problemy z kręgosłupem, które pojawiają się, gdy śpimy na rozkładanych kanapach i narożnikach. Kiedy warto kupić materac nawierzchniowy? Podpowiadamy.

 

Materac nawierzchniowy – co warto o nim wiedzieć?

Na rynku dostępne są materace nawierzchniowe w różnych rozmiarach, które cechują się odmienną twardością. Pełnią one funkcję wyrównującej powierzchnię spania nakładki na meble z funkcją spania lub materac, który uległ zużyciu. Mogą być również stosowane w celu zwiększenia lub zmniejszenia twardości materaca, który nie spełnia naszych oczekiwań oraz podwyższenia powierzchni spania w celu ułatwienia korzystania z łóżka np. osobom ze schorzeniami narządu ruchu. Kilkucentymetrowa wysokość materacy nawierzchniowych pozwala na ich zwinięcie, co znacząco ułatwia przechowywanie.

 

Jak zbudowany jest materac nawierzchniowy?

Rdzeń materaca nawierzchniowego tworzy cienka, kilkucentymetrowa pianka, która pozwala poprawić komfort snu, redukując częste problemy, które związane są ze spaniem na niewygodnym podłożu. Na rynku dostępne są materace nawierzchniowe, których rdzeń powstaje z zastosowaniem różnego rodzaju pian np. pianki wysokoelastycznej. Jest on zabezpieczony przed uszkodzeniami za pomocą zdejmowanego do prania pokrowca, jednak przed rozpoczęciem użytkowania każdego materaca, warto także dokupić akcesoria, które chronią go przed zaplamieniem i uszkodzeniami mechanicznymi. Wysokiej jakości ochraniacz na materac pozwala także przedłużyć jego żywotność.

Materace nawierzchniowe dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach, pomagając uniknąć dużych wydatków, na które w konkretnym momencie nie możemy sobie pozwolić. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się nie tylko w przypadku tradycyjnych łóżek, ale także mebli z funkcją spania, na których śpimy w salonie, pozwalając uniknąć przewlekłego bólu pleców, pogorszenia samopoczucia i zmęczenia, które związane są z brakiem odpowiedniego komfortu snu. Co ważne – w przypadku mebli z funkcją spania – materac nawierzchniowy skutecznie chroni ich powierzchnię przed uszkodzeniami, które pojawiają się na skutek intensywnego użytkowania. Decydując się na zakup np. rozkładanego narożnika, który ma nam służyć jako łóżko, warto od razu dokupić dostosowany do wymiarów powierzchni spania materac nawierzchniowy, dzięki czemu unikniemy wielu problemów. Oprócz materaca nawierzchniowego na komfort snu wpływa także właściwie dobrana, ergonomiczna poduszka. W salonach I Love Materace dostępne są jedynie najwyższej jakości materace nawierzchniowe o różnym stopniu twardości, dzięki którym można poprawić jakość i komfort snu.

 

Kiedy zakup materaca nawierzchniowego jest dobrym wyborem?

Jak już zostało wspomniane, materac nawierzchniowy pozwala wyrównać powierzchnię spania, a także wpływa na jej twardość, redukując dolegliwości związane ze spaniem na zbyt miękkim lub za twardym podłożu. Nie zawsze możemy sobie pozwolić na zakup tradycyjnego łóżka pojedynczego lub podwójnego ze stelażem i materacem, co ma związek m.in. z niewielkim metrażem mieszkania. W takiej sytuacji materac nawierzchniowy to obowiązkowy zakup, który nie tylko zwiększa wygodę korzystania z mebli z funkcją spania, ale także ogranicza ryzyko rozwoju schorzeń w obrębie kręgosłupa. Dzięki materacowi nawierzchniowemu możemy także odłożyć w czasie wymianę zużytego materaca, z którego korzystamy w sypialni oraz dostosować do indywidualnych potrzeb twardość materaca, który nie spełnia naszych oczekiwań.

 

Polecane materace nawierzchniowe

W przypadku każdego materaca liczy się przede wszystkim wysoka jakość, która przekłada się na komfort i wygodę snu. Polecamy innowacyjne, wysokiej jakości materace nawierzchniowe np. miękki materac antyalergiczny TENOR marki Hilding, który pozwala uniknąć skutków ubocznych spania na zbyt twardym podłożu. Miękkie materace dedykowane są dla osób, których masa ciała nie przekracza 60 kg. Materac TENOR powstał z zastosowaniem wysokoelastycznej pianki o właściwościach chłodzących, gwarantując właściwą wentylację, termoregulację i ochronę przed alergenami. Doskonałym wyborem jest także wykonany z pianki termoelastycznej miękki materac antyalergiczny TOP Thermo marki Materasso. Dla osób szukających sposobu na zwiększenie twardości powierzchni spania polecamy średniotwardy materac antyalergiczny BASS marki Hilding, który zapewnia prawidłowe podparcie kręgosłupa w każdym z jego odcinków.

 

Podsumowanie

Materac nawierzchniowy to ekonomiczny sposób na poprawę komfortu i wygody snu na materacu, który nie jest dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się także w przypadku korzystania z mebli z funkcją spania. Materace nawierzchniowe dostępne są w wielu rozmiarach, co pozwala na ich precyzyjne dopasowanie do powierzchni spania różnych mebli np. niemowlęcych łóżeczek, młodzieżowych tapczanów, mebli z funkcją spania, a także jedno i dwuosobowych łóżek.