Blog

Jak działają materace z termoregulacją?

materac z termoregulacją

Nowoczesne materace zapewniają nie tylko stabilne podparcie dla kręgosłupa, ale także poprawiają komfort i higienę snu m.in. dzięki termoregulacji. Jak działają materace z termoregulacją? Sprawdź!

Na jakość snu wpływają różne czynniki. Jednym z nich jest temperatura naszego ciała, która wzrasta, gdy w sypialni jest zbyt ciepło. Przegrzewaniu ciała sprzyja również korzystanie z materaca i poduszki, które blokują przepływ powietrza. Brak odpowiedniej wentylacji powoduje, że bardziej się pocimy oraz mamy problemy z zasypianiem i często wybudzamy się w nocy.

Aby zapobiegać problemom ze snem, które wpływają na ogólny stan zdrowia, utrudniając przebieg procesów regeneracji organizmu, trzeba korzystać z dopasowanego do naszych potrzeb wyposażenia sypialni. Łóżko, materac i poduszka powinny zapewniać komfort termiczny, a także stabilnie podpierać ciało podczas snu w każdej pozycji. Warto pamiętać, że istotny wpływ na żywotność materaca oraz komfort naszego snu ma również dobór stelaża pod materac.

Nowoczesne materace i poduszki powstają z materiałów, które nie tylko zapewniają ciału odpowiednie podparcie, ale także komfort termiczny. W naszych salonach oraz sklepie internetowym dostępne są jedynie najwyższej jakości łóżka, stelaże, materace, poduszki i akcesoria, które gwarantują zdrowy, spokojny sen.

Jak działa materac z termoregulacją?

Materace z termoregulacją powstają z materiałów, które mają wyjątkowe właściwości – reagują na zmienną temperaturę otoczenia, pochłaniając wydzielane przez nasze ciało ciepło i wilgoć, a także zapewniając odpowiedni przepływ powietrza.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych materace z termoregulacją pozwalają zadbać o utrzymanie odpowiedniej higieny snu, zapobiegając rozwojowi drobnoustrojów oraz gromadzeniu się wewnątrz materaca alergenów.

Pochłaniający ciepło materac to rozwiązanie nie tylko na upalne noce – dzięki termoregulacji można poprawić komfort snu niezależnie od pory roku oraz zadbać o prawidłowe podparcie ciała, które zapobiega rozwojowi wad postawy. Często są to produkty, których rdzeń powstał z kilku różnych pianek i np. warstwy żelu, co sprawia, że możemy dopasować stronę materaca i jego właściwości do indywidualnych potrzeb.

Materiały o właściwościach termoregulacyjnych wykorzystywane są także do produkcji poduszek, dzięki czemu można skutecznie zapobiegać przegrzewaniu się okolicy głowy i szyi.

Jaki materac z termoregulacją wybrać?

Materace z termoregulacją cieszą się rosnącą popularnością. Producenci oferują kilka ciekawych rozwiązań, które warto poznać, zanim dokonamy zakupu nowego materaca.

Polecamy np. materac Argento Therapy włoskiej marki MollyFlex, który nie tylko reguluje temperaturę ciała, ale także zapewnia ochronę przed bakteriami, grzybami i roztoczami kurzu domowego.

Materac Argento Therapy to materac o podwyższonym stopniu twardości, który doskonale sprawdzi się w przypadku osób często zmieniających pozycję w czasie snu. Ten model materaca stabilnie podpiera ciało dzięki 7 strefom komfortu. Prawidłową wentylację i termoregulację zapewnia pianka Visco I-fo@m, w której znajdują się żelowe mikrokapsułki.

Pianka Visco I-fo@m reguluje temperaturę ciała, pochłaniając ciepło oraz pozwala cieszyć się przyjemnym uczuciem świeżości. Pokrowiec materaca został wykonany z impregnowanej srebrem tkaniny SilverSafe, dzięki czemu zapewnia właściwą ochronę przed drobnoustrojami.

Doskonałym wyborem jest także materac Serta Soho House, który łączy właściwości nowoczesnych pianek oraz diamentowych sprężyn kieszeniowych. Ten luksusowy materac został wykonany z naturalnych materiałów, które dbają o utrzymanie optymalnej temperatury ciała, zapewniając jakościowy sen.

Serta Soho House to materac o średnim stopniu twardości, w którego budowie można wyróżnić aż 20 warstw wysokiej jakości materiałów. Za odprowadzanie nadmiaru ciepła oraz utrzymanie optymalnej temperatury ciała odpowiadają m.in. naturalna bawełna, wełna owcza oraz włókno klimatyczne.

Połączenie naturalnych materiałów, odpornych na odkształcenia sprężyn kieszeniowych, a także nowoczesnych pianek pozwoliło stworzyć materac, który idealnie dopasowuje się do ciała, zapewniając prawidłowe podparcie kręgosłupa, a także szybko odprowadza nadmiar ciepła i zapobiega nadmiernej potliwości.

Podsumowanie

Materac z termoregulacją to doskonały wybór dla każdego, kto chce cieszyć się zdrowym, spokojnym snem i doskonałym samopoczuciem. Materace z termoregulacją szczególnie polecane są dla osób wrażliwych na zmiany temperatury.

Dzięki funkcji termoregulacji materac pochłania nadmiar ciepła, zapewnia odpowiednią wentylację oraz odprowadza wilgoć, zapobiegając problemom z zasypianiem i częstemu wybudzaniu się w nocy.

Co więcej, dzięki odpowiedniemu przepływowi powietrza i redukcji nadmiernej potliwości możemy zadbać o zdrowy mikroklimat materaca, zapobiegając m.in. rozwojowi grzybów pleśniowych.

Wybierając materac, którego pokrowiec został zaimpregnowany np. srebrem, zyskujemy również dodatkową ochronę przed szkodliwymi bakteriami i roztoczami kurzu domowego. Materace z termoregulacją dostępne są w wielu różnych rodzajach, co ułatwia ich dopasowanie do indywidualnych preferencji, wieku i stanu zdrowia.