Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

Baby Comfort

369,00 450,00 

Baby dream

428,00 528,00 

Baby ECO

251,00 334,00 

Baby kokos

312,00 363,00 

Baby Natur

535,00 580,00 

Baby Swiss

735,00 797,00 

Breakdance

979,00 1649,00 

Dobranocka

319,00 399,00 

Funky

869,00 1369,00 

Kołysanka

399,00 459,00 

Safety Smyk

499,00 589,00 

Materace dziecięce sklep internetowy

Dzieci mają bardzo delikatną budowę ciała, dlatego też każdy rodzic powinien zastanawiać się, jaki materac dziecięcy wybrać dla swojej pociechy. Warto mieć świadomość, iż powierzchnia, na jakiej śpi dziecko, ma bardzo duży wpływ na jego zdrowie, samopoczucie i jakość snu. Stary materac, odziedziczony po rodzeństwie może być niewygodny, zdeformowany, zbyt twardy lub z wystającymi sprężynami, co może mieć wpływ na różne wady postawy. Z uwagi na to, a także fakt, iż młoda osoba więcej czasu spędza w łóżku, powinno się przygotować jej jak najlepsze warunki do wypoczynku.

Podczas dokonywania wyboru odpowiedniego materaca dziecięcego należy pamiętać zarówno o komforcie, jak też trwałości i jakości. Materac musi spełniać kilka warunków. Przede wszystkim powinien być odporny na zużycie i zapewnić dobre warunki do snu.

Zalety dobrego materaca dziecięcego

Właściwie dobrany materac to inwestycja w zdrowy i bezpieczny rozwój naszej pociechy, pozwoli nam uniknąć przykrych konsekwencji w przyszłości, w postaci problemów z kręgosłupem. Materace dla dzieci powinny charakteryzować się odpowiednim poziomem twardości. Zbyt twardy model może uciskać kręgi i blokować wybór odpowiedniej pozycji podczas spania. Idealnym wyborem będzie materac elastyczny, który w sposób naturalny będzie dopasowywał się do kształtu ciała i pozycji, jaką przyjmuje dziecko w nocy. Warto wybrać również odpowiedni materiał, z którego stworzony został materac dziecięcy oraz pokrowiec. Nie może on powodować alergii, dlatego bardzo istotne jest bezpieczeństwo składników zawartych w materacu.

Materace dla dzieci co warto wiedzieć?

Rodzice bardzo często zadają sobie pytanie, jaki materac dziecięcy wybrać dla swojej pociechy. Wybór ten jest bardzo ważny z wielu powodów. Przede wszystkim dziecko ma delikatną strukturę ciała, jest bardziej podatne na alergeny, a przede wszystkim spędza w łóżku więcej czasu niż osoba dorosła. Warto postawić na materac, który będzie idealnie pasował do wzrostu i wagi dziecka, nie będzie się deformował i tworzył wgnieceń, które mogłyby doprowadzić do wady postawy, problemów z krążeniem lub oddychaniem. Dziecko potrzebuje o wiele więcej snu niż dorosły, sypia o wiele bardziej regularnie, dlatego potrzebuje dobrych warunków do wypoczynku, które mogą stworzyć jedynie wysokiej jakości materace dziecięce. Powinien charakteryzować się on odpowiednim poziomem twardości – nie może być zbyt miękki i zbyt twardy. Twardy materac nie pozwala dziecku na wybór swobodnej pozycji do spania, przez co zajmuje ono nienaturalną pozycję dla ciała, co może powodować wady postawy i przewlekły ból kręgosłupa.

Co jeszcze jest ważne przy wyborze materaca dziecięcego?

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest materiał, z którego dziecięcy materac został wykonany. Zaleca się wybór materaca hipoalergicznego (o bezwonnym i higienicznym materiale). Nie gromadzą się w nim alergeny i zanieczyszczenia, które mogłyby wywoływać alergię i uczulenia. Aby mieć pewność, że materac jest antyalergiczny, należy sprawdzić, czy posiada wymagane atesty (atest PZH, atest EKO-TEX, „BEZPIECZNY DLA DZIECKA”, bądź też pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka). Stanowią one gwarancję, że produkt jest bezpieczny dla najmłodszych. W przypadku wyposażenia dla dzieci warto wybierać akcesoria od najlepszych producentów, które można znaleźć właśnie w naszym profesjonalnym sklepie internetowym.

Szeroki wybór materacy dziecięcych

Prezentowany na naszej stronie internetowej asortyment zawiera wiele atrakcyjnych propozycji. Do wysokiej jakości materaców dziecięcych zaliczyć można materace firmy Hilding: model Breakdance (średniotwardy, stworzony z myślą o nastolatkach, wyposażony w pokrowiec Teenage z młodzieżową grafiką), model Safety Smyk (średniotwardy, stworzony z myślą o bezpieczeństwie dziecka z wysokiej jakości pianką Velvet Touch) oraz materac Funky (materac dla nastolatków w wieku szkolnym, przystosowany do łóżek piętrowych i wysuwanych).

W ofercie naszego sklepu znajduje się cała gama różnych typów materacy dla dzieci. Z uwagi na potrzeby naszych klientów z ogromną starannością dobieramy dziecięce modele najwyższej jakości. Na pewno każdy z Was, znajdzie tu coś dla swojej pociechy.