Blog

Narożnik z funkcją spania – czy to dobre rozwiązanie?

ilm Narożnik z funkcją spania - czy to dobre rozwiązanie

Szukając mebli do salonu, warto zdecydować się na zakup narożnika z funkcją spania. Wysokiej jakości mebel wypoczynkowy nie tylko zapewni wygodę podczas spędzania wolnego czasu w gronie rodziny i przyjaciół, ale także doskonale sprawdzi się w sytuacji awaryjnej, gdy będziemy chcieli przenocować odwiedzających nas gości. Na co trzeba zwrócić uwagę, kupując narożnik z funkcją spania? Podpowiadamy.

Duży wybór mebli do salonu pozwala zaaranżować przestrzeń zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Od wielu lat bardzo dużą popularnością cieszą się narożniki z funkcją spania. Chcąc kupić ten rodzaj mebla wypoczynkowego, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jego jakość, bo na rynku dostępnych jest wiele produktów, które po krótkim czasie nadają się do wymiany. Ma to związek z zastosowaniem tanich materiałów obiciowych, które bardzo szybko się brudzą oraz wypełnienia, które nie zapewnia stabilnego podparcia ciała podczas siedzenia oraz spania.

Dobry narożnik z funkcją spania, czyli jaki?

Narożnik do salonu powinien posłużyć nam przez długi czas, zapewniając komfort i wygodę. Co więcej, powinien być funkcjonalny. To bardzo ważne, bo salon jest pomieszczeniem, w którym dość łatwo o zabrudzenie mebli. W naszych salonach dostępne są nie tylko najwyższej jakości łóżka i materace, ale także piękne i funkcjonalne meble wypoczynkowe, które zapewniają dodatkowe miejsce do spania.

Przed zakupem narożnika do salonu, warto zwrócić uwagę na:

  • rodzaj tapicerki, która powinna zapewniać długotrwałe i bezproblemowe użytkowanie,
  • rodzaj wypełnienia siedziska,
  • zastosowany system rozkładania,
  • dodatkowe funkcje, które zwiększają komfort użytkowania mebla wypoczynkowego.

Nowoczesny narożnik z funkcją spania to dobre rozwiązanie do każdego salonu. Warto jednak zwrócić uwagę na wielkość mebla, który nie powinien przytłaczać przestrzeni i utrudniać korzystania z pomieszczenia.

Co ważne, funkcjonalny narożnik powinien być odporny na zaplamienie. Warto także zwrócić uwagę, czy mebel został wyposażony w pojemnik na pościel, który zapewnia dodatkowe miejsce do przechowywania kołdry i poduszek.

Czy narożnik z funkcją spania może zastąpić tradycyjne łóżko?

Niestety, narożnik z funkcją spania nie zastąpi tradycyjnego łóżka. Jednak często w mieszkaniach brakuje przestrzeni na dodatkowy pokój, dlatego nierzadko salon staje się sypialnią. W celu ochrony narożnika przed szybkim zużyciem oraz poprawy komfortu i wygody snu, warto zdecydować się na zakup wysokiej jakości materaca nawierzchniowego. Rozwiązanie to pozwoli w pełni wykorzystać potencjał narożnika oraz ułatwi prawidłową regenerację organizmu. Z zakupu materaca nawierzchniowego możemy zrezygnować, jeżeli narożnik wyposażony został w tradycyjny materac na stabilnym stelażu. Co więcej, aby zadbać o czystość mebla wypoczynkowego oraz poprawić higienę snu, warto korzystać z wysokiej jakości akcesoriów ochronnych, które pozwolą dodatkowo zabezpieczyć powierzchnię materaca przed zabrudzeniami.

Jaki narożnik z funkcją spania wybrać?

Doskonałym wyborem do każdego salonu są narożniki marki Vero Appartamenti, które wyróżniają się wyjątkowym designem oraz zastosowaniem najwyższej jakości materiałów. Wśród produktów marki Vero Appartamenti każdy znajdzie narożnik, który idealnie wpisze się w przestrzeń salonu. Na szczególną uwagę zasługuje np. skórzany narożnik z funkcją spania Vero Papavero, który został wyposażony w stelaż „belgijski” oraz gwarantujący komfort i wygodę snu materac. Zastosowanie naturalnej skóry licowej na każdym elemencie narożnika Vero Papavero sprawia, że mebel zapewnia wyjątkowy komfort użytkowania i jest odporny na uszkodzenia. Oryginalny design i możliwość dowolnej konfiguracji mebla, który składa się z elementów modułowych, pozwalają dopasować narożnik do indywidualnych potrzeb i specyfiki salonu.

Szukając mebla tapicerowanego odporną na zaplamienie i przyjemną w dotyku tkaniną, warto zdecydować się na zakup np. narożnika Vero Ortensja, który został zaprojektowany z myślą o długotrwałym i bezproblemowym użytkowaniu. Dzięki innowacyjnej tkaninie obiciowej MONOLITH, która została wyprodukowana w technologii „Water Repllent”, narożnik Vero Ortensja nie wchłania rozlanych płynów oraz jest odporny na ścieranie.

Podsumowanie

Narożnik z funkcją spania to rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w każdym salonie. Zanim dokonamy zakupu mebla wypoczynkowego, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jakość oraz funkcjonalność, dzięki którym narożnik z funkcją spania posłuży nam przez wiele lat, nie tracąc atrakcyjnego wyglądu.