Blog

Najlepsze sposoby na sen podczas przeziębienia

ilm-Najlepsze-sposoby-na-sen-podczas-przeziębienia

Jesienią i zimą dopadają nas sezonowe infekcje. Badania dowiodły, że położenie się do łóżka i „przespanie” pierwszych objawów choroby, często pomaga powstrzymać jej rozwój. Sen jest doskonałym lekarstwem na przeziębienie i grypę oraz wspomaga leczenie innych schorzeń. Co zrobić, aby w pełni wykorzystać korzyści płynące z odpoczynku w czasie choroby?

Ból głowy, ból mięśni, dreszcze, podwyższona temperatura ciała – to zwykle pierwsze objawy sezonowych infekcji. Następnie pojawiają się katar, kaszel, ból gardła oraz inne dolegliwości, które wymagają odpowiedniego leczenia. Niestety, często nie możemy pozwolić sobie na prawidłową walkę z chorobą, co może doprowadzić do poważnych powikłań. Przyjmując leki i idąc do pracy, nie tylko zarażamy innych, ale także możemy jeszcze bardziej się rozchorować, co sprawi, że spędzimy w łóżku nie 2-3 dni, ale 2 tygodnie.

 

Czy sen jest „lekarstwem” na sezonowe infekcje?

Jeżeli przy pierwszych objawach przeziębienia położymy się do wyposażonego w wygodny materac oraz poduszkę łóżka, porządnie wyśpimy i wygrzejemy, to jest duża szansa, że za dzień lub dwa, wrócimy do pełni sił. Dlaczego tak się dzieje? Układ immunologiczny człowieka, który zwalcza atakujące nas drobnoustroje, działa efektywniej, jeżeli dbamy o wysoką jakość i wystarczającą ilość snu.

Co ważne, dbając o komfort naszego snu, możemy aktywnie chronić się przed różnymi chorobami, także infekcjami sezonowymi, na które częściej zapadają osoby zestresowane, niewyspane i osłabione intensywnym trybem życia.

Sen jest zarówno lekarstwem na przeziębienie, jak i skutecznym sposobem zapobiegania rozwojowi infekcji sezonowych. Jeżeli choroba na dobre zacznie dawać nam w kość, to powinniśmy zastosować kilka sposobów na sen podczas przeziębienia, dzięki którym ograniczymy negatywny wpływ uciążliwych objawów na jakość snu i efektywność regeneracji organizmu.

Co ważne – za jakość i efektywność naszego snu odpowiada wyposażenie sypialni – łóżko, stelaż, materac, poduszki, kołdra i akcesoria tworzą fundament zdrowego, regenerującego snu. W naszych salonach znajdziecie wszystko, co potrzebne w celu poprawy wygody i komfortu, a także jakości snu.

 

Sposoby na regenerujący sen podczas przeziębienia

Wygodny materac to podstawa, jeżeli chcemy cieszyć się komfortem i wygodą snu, nie tylko podczas choroby. Zdrowy, regenerujący sen na co dzień pozwala cieszyć się lepszym samopoczuciem oraz podnosi odporność organizmu, o którą warto dbać nie tylko w sezonie infekcyjnym. Aby lepiej spać podczas choroby, pamiętaj o:

  • wietrzeniu sypialni i nawilżaniu powietrza;
  • przyjęciu pozycji półsiedzącej, jeżeli kaszel i katar są uciążliwe;
  • unikaniu nadmiernego przegrzewania organizmu;
  • naturalnym łagodzeniu objawów np. za pomocą olejków eterycznych, które dodatkowo dezynfekują powietrze w sypialni.

Doskonałym wyborem dla osób, które szukają wygodnego i trwałego materaca jest materac multipocket Makarena marki Hilding. Ten średniotwardy, antyalergiczny materac kieszeniowy sprawdzi się w każdej sytuacji, gwarantując komfort i wygodę podczas nocnego odpoczynku, choroby, a także leniwego popołudnia, które postanowimy spędzić w łóżku. Doskonałe dopasowanie do ciała, wysoka elastyczność, 7 stref komfortu i wysoka trwałość czynią materac Makarena wyjątkowo uniwersalnym rozwiązaniem.

Dla osób, które chcą poprawić jakość i komfort snu, polecamy również m.in. ekskluzywny materac piankowy Tempur Original Supreme, który powstał z zastosowaniem kosmicznej technologii, gwarantując niesamowity komfort snu.

Dopełnieniem materaca powinna być dopasowana do naszych potrzeb poduszka. Doskonałe podparcie głowy i odcinka szyjnego kręgosłupa zapewnia np. ergonomiczna poduszka piankowa Visco Balance, która świetnie dopasowuje się do ułożenia głowy.

 

Podsumowanie

Sen jest niezwykle ważny, jeżeli zależy nam na poprawie funkcjonowania układu immunologicznego oraz redukcji ryzyka związanego z częstym chorowaniem na grypę i przeziębienie. Możemy znacząco poprawić jego jakość oraz wpłynąć na efektywność nocnej regeneracji, korzystając z wysokiej jakości materaca, poduszki i akcesoriów, dzięki którym w pełni wykorzystamy każdą sekundę snu. Podczas przeziębienia powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę na to ile i gdzie śpimy. Jeżeli chcemy szybko wyzdrowieć, to powinniśmy unikać odpoczynku m.in. na niewygodnej kanapie, która zamiast ułatwić nam powrót do zdrowia, sprawi, że będziemy dodatkowo cierpieć z powodu bólu pleców.