Blog

Materace miękkie – dla kogo sprawdzą się najlepiej?

ILM-Dla-kogo-miękki-materac

Chcąc kupić materac korzystnie wpływający na jakość snu, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka kryteriów, a jednym z najważniejszych, jest stopień twardości materaca. Fizjoterapeuci zalecają, aby stopień twardości materaca dobierać do swojej masy ciała oraz wzrostu, co pozwoli zapobiec nadmiernemu obciążeniu kręgosłupa w czasie snu. Dla kogo miękki materac będzie idealnym wyborem?

 

Kiedy warto zdecydować się na miękki materac?

Stopień twardości materaca decyduje nie tylko o komforcie i wygodzie snu, ale także ma wpływ na zdrowie kręgosłupa. Niegdyś sądzono, że zdrowy, regenerujący sen i optymalne podparcie dla kręgosłupa zapewniają jedynie twarde materace. Obecnie wiadomo, że nie są one dobrym rozwiązaniem dla osób, których masa ciała nie przekracza 60 kg, czyli m.in. dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych o filigranowej budowie. Materace miękkie zostały optymalnie dopasowane do potrzeb osób, których ciało wywiera na powierzchnię materaca niewielki nacisk. Dzięki temu, że kręgosłup jest właściwie podpierany przez miękkie podłoże, można zapobiec zaburzeniom krążenia oraz rozwojowi wad postawy, a także przedłużyć żywotność materaca. Wybór materaca, który będzie dopasowany do naszego wieku, masy ciała i stanu zdrowia, pozwala zamienić łóżko w prawdziwą oazę spokojnego wypoczynku, a także zadbać o właściwą regenerację, która przekłada się na sposób funkcjonowania organizmu i nasze samopoczucie.

Ważne! Szukając materaca, dla osoby, która waży powyżej 60 kg lub dla dwóch osób, lepszym wyborem będzie materac średnio twardy, który również pozwala cieszyć się luksusowym snem na stosunkowo miękkim podłożu, jednak jest przystosowany pod względem budowy i właściwości do większych obciążeń.

Materac powinien stabilnie podpierać ciało oraz pozwalać na przyjęcie przez kręgosłup naturalnej pozycji, która zapobiega bólom pleców, a także chroni przed rozwojem wad postawy. Śpiąc na zbyt miękkim materacu, możemy odczuć skutki nadmiernego zapadania się ciała w postaci bólu w okolicy krzyża, a także mieć problemy z przewracaniem się z boku na bok. Materac powinien podpierać nasze ciało, tworząc wraz z poduszką fundament zdrowego snu i efektywnej regeneracji.

 

Rodzaje miękkich materacy

Miękkie materace dostępne są w kilku rodzajach. Możemy wybierać spośród nowoczesnych materacy piankowych, sprężynowych, hybrydowych i materacy nawierzchniowych, które są doskonałym rozwiązaniem, gdy kupiony materac okaże się zbyt twardy lub chcemy poprawić komfort snu na meblach z funkcją spania. Duży wybór rozmiarów materacy miękkich pozwala także na ich dopasowanie do wielkości łóżka – oferujemy materace do niemowlęcych i dziecięcych łóżek, a także łóżek pojedynczych i podwójnych.

Jednym z materacy o niskim stopniu twardości, którego rozmiar można dopasować do różnego rodzaju łóżek, jest materac RUMBA marki Hilding. Ten materac piankowy doskonale podpiera ciało, zapewniając wysoki komfort snu dzięki zróżnicowanym strefom komfortu. Wykonany z nowoczesnych, przyjaznych zdrowiu materiałów, dba o utrzymanie prawidłowego mikroklimatu i higienę snu, zapobiegając nadmiernemu przegrzewaniu się ciała i gwarantując optymalną wentylację. Materac RUMBA to materac antyalergiczny, który został wyposażony w innowacyjny, zdejmowany do prania pokrowiec. Miękki materac RUMBA jest wyrobem medycznym, zapewniającym optymalną regenerację podczas snu. Przed rozpoczęciem użytkowania materaca warto przeczytać dedykowaną etykietę.

Doskonałym wyborem dla osób, których masa ciała nie przekracza 60 kg, jest również materac kieszeniowy ZORBA marki Hilding, który zapewnia wygodę podczas snu w każdej pozycji. 7 stref komfortu, antyalergiczne materiały i nowoczesne technologie sprawiają, że miękki materac ZORBA idealnie sprawdza się jako pierwszy materac dla małego dziecka lub nastolatka. Możliwość prania pokrowca, a także odpowiednia przewiewność i dobór materiałów o działaniu antygrzybiczym oraz antybakteryjnym, to gwarancja zdrowego, higienicznego snu oraz utrzymania odpowiedniego mikroklimatu w sypialni.

 

Podsumowanie

Miękki materac piankowy, sprężynowy, hybrydowy lub nawierzchniowy to dobry wybór dla osób, których masa ciała nie przekracza 60 kg. Materace miękkie dedykowane są dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych o filigranowej budowie ciała. Alternatywą dla materaca miękkiego może być materac średnio twardy, który idealnie sprawdzi się w przypadku osób o masie ciała 60-80 kg. Wybierając materac, warto poradzić się specjalisty lub skorzystać z porady sprzedawcy. W naszych salonach możecie uzyskać fachową pomoc i poradę oraz przetestować materac przed zakupem.