Blog

Jakie kolory wybrać do sypialni?

ilm-Jakie-kolory-do-sypialni

Sypialnia to szczególne pomieszczenie, którego aranżację warto dobrze przemyśleć. To tutaj regenerujemy organizm, odzyskując siły i energię, dlatego dobór wszystkich elementów aranżacji wnętrza powinien współgrać z naszym gustem oraz zapewniać zdrowy, spokojny sen. Jakie kolory najlepiej sprawdzą się w sypialni? Podpowiadamy.

Kolory ścian, elementów wyposażenia sypialni oraz dodatków wpływają nie tylko na wygląd pomieszczenia, ale także nasze samopoczucie. Odpowiedni dobór barw do sypialni ma na celu wyciszenie emocji oraz ułatwienie zasypiania. Warto jednak pamiętać, że każdy z nas nieco inaczej reaguje na poszczególne kolory. Uniwersalna baza bieli, szarości lub innych kolorów neutralnych to najlepszy wybór do pomieszczeń, w których chcemy uniknąć nadmiernego pobudzenia i w pełni się zrelaksować.

Planowanie aranżacji sypialni krok po kroku

Zanim zaczniemy wybierać kolory do sypialni, warto wybrać elementy jej wyposażenia, które stanowią podstawę aranżacji pomieszczenia. Eksperci od ergonomii snu odradzają korzystanie z mebli wypoczynkowych np. kanap i tapczanów, które nadal są często wybierane do sypialni m.in. dzieci i młodzieży, stając się przyczyną poważnych problemów z kręgosłupem.

Fundament zdrowego snu tworzy odpowiednio duże łóżko, które jest wyposażone w stelaż oraz materac, a także poduszka i poprawiające higienę snu akcesoria.

Do wyboru mamy m.in. tradycyjne łóżka drewniane, łóżka tapicerowane i łóżka kontynentalne. Doskonałym wyborem do każdej sypialni jest proste, ale efektowne łóżko Concept V marki New Concept, które można dopasować do indywidualnych potrzeb m.in. pod względem koloru tapicerki i wysokości wezgłowia.

Mając wybrany model łóżka, możemy przystąpić do wyboru materaca. Powinien on gwarantować jakościowy sen i spełniać nasze indywidualne wymagania. Warto zwrócić uwagę na stopień twardości i inne parametry, które pozwalają w pełni zadbać o stan zdrowia, zapobiegając rozwojowi schorzeń kręgosłupa oraz redukując objawy istniejących chorób narządu ruchu. Komfort i wygodę snu gwarantuje np. materac Electro marki Hilding, który łączy zalety materaca piankowego i materaca sprężynowego, zapewniając prawidłowe warunki do efektywnej regeneracji organizmu.

Dopełnieniem materaca, który zapewnia stabilne podparcie dla kręgosłupa, jest ergonomiczna poduszka. Dzięki niej nasza głowa i kręgosłup szyjny zyskują prawidłowe podparcie. Dobrze dobrana poduszka pomaga zapobiegać wielu nieprzyjemnym dolegliwościom, redukując ryzyko związane ze zwyrodnieniem kręgosłupa szyjnego. Świetnym wyborem jest np. poduszka London marki Materasso. Wykonana z nowoczesnej pianki z pamięcią kształtu zapewnia doskonałe podparcie głowy i szyi, a także umożliwia przepływ powietrza, zapobiegając poceniu się głowy oraz nadmiernemu wzrostowi temperatury.

W naszych salonach partnerskich znajdziecie wszystko, co potrzebne, by urządzić piękną sypialnię, w której sen stanie się nie tylko prawdziwą przyjemnością, ale także będzie zapewniał właściwą regenerację organizmu.

Najlepsze kolory do sypialni

Kolory do sypialni mogą ułatwiać zasypianie lub sprawiać, że po przekroczeniu progu pomieszczenia, będziemy odczuwać niepokój, jednak największy wpływ na jakość snu ma wyposażenie sypialni. Inne elementy aranżacji, choć ważne, nie decydują o komforcie i wygodzie snu oraz kondycji naszego kręgosłupa i mięśni. Warto o tym pamiętać, skupiając się nie tylko na doborze barw, ale również elementów wyposażenia pomieszczenia, w którym chcemy cieszyć się błogim snem.

Do sypialni najlepiej dobierać barwy, które pomagają poprawić proporcje pomieszczenia oraz stanowią uniwersalną bazę, pasując do każdego stylu aranżacji wnętrz. Od wielu lat projektanci stawiają na różne odcienie bieli, szarości, beżu oraz pastelowe barwy, które pięknie prezentują się nie tylko w sypialniach niemowląt i małych dzieci.

Przed przystąpieniem do aranżacji sypialni warto wybrać jej elementy, co pomoże uniknąć popełnienia wielu błędów. Podchodząc do urządzania sypialni w profesjonalny sposób, możemy jeszcze na etapie planowania wystroju wnętrza precyzyjnie dopasować każdy z jego elementów. Warto pamiętać, że każdy kolor ma wiele odcieni, które możemy łączyć, zyskując okazję do eksperymentowania. Ciekawym rozwiązaniem do sypialni jest także łączenie kontrastujących ze sobą barw, jednak żywe kolory powinny stanowić jedynie akcent dopełniający stonowaną, wyciszającą bazę kolorystyczną.

Najlepsze zestawienie kolorystyczne do sypialni to m.in. połączenie różnych odcieni bieli z szarościami lub beżami, które dopełniają soczyste akcenty kolorystyczne w postaci dekoracji np. tekstyliów. Do sypialni doskonale pasuje również połączenie bieli, pastelowej zieleni i delikatnych akcentów koloru lawendowego. Hitem sezonu jest kolor Viva Magenta, którym możemy dopełnić nowoczesną, przestronną sypialnię.

Podsumowanie

Wybierając kolory do sypialni, warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób wpływają na samopoczucie. W pomieszczeniu przeznaczonym do snu najlepiej sprawdzą się barwy, które ułatwiają uspokojenie emocji i pomagają wyciszyć się przed zaśnięciem. Chcąc ożywić pomieszczenie intensywnymi kolorami, najlepiej zdecydować się na barwne dodatki i dekoracje, które dopełniają aranżację i pomagają szybko odmienić wygląd pomieszczenia.