Blog

Jaki materac dla osób z bólami kręgosłupa?

i-love-materace-Jaki-materac-dla-osob-ze-schorzeniami-kregoslupa

Choroby kręgosłupa zaliczane są do grupy chorób cywilizacyjnych. W zapobieganiu zespołowi bólowo-dysfunkcyjnemu o różnym podłożu, istotną rolę odgrywa wybór właściwego materaca. Jaki materac sprawdzi się w przypadku schorzeń kręgosłupa? Na co trzeba zwrócić uwagę, zanim wybierzemy konkretny produkt? Wyjaśniamy.

Do rozwoju schorzeń kręgosłupa może przyczynić się korzystanie z niewłaściwie dobranego materaca, który nie podpiera w prawidłowy sposób ciała w czasie snu, wywołując uciążliwe dolegliwości. Problemy z kręgosłupem może również powodować nieodpowiednia poduszka. Osoby cierpiące z powodu bólu pleców, bólu karku, a także bólu głowy, powinny korzystać z wysokiej jakości materaca i ergonomicznej poduszki, dzięki którym możliwe jest stabilne podparcie kręgosłupa w każdym z jego odcinków.

W naszych salonach partnerskich oraz w sklepie internetowym dostępne są najwyższej jakości materace, poduszki i akcesoria, wśród których nie mogło zabraknąć produktów o statusie wyrobu medycznego. Różnią się one pod względem kluczowych parametrów, co pozwala dobrać materac idealnie dopasowany do wieku, masy ciała oraz schorzenia kręgosłupa.

Warto wiedzieć, że na komfort i wygodę snu wpływa również właściwy wybór łóżka i stelaża, które stanowią niezbędną podstawę dla materaca. Zarówno wysokiej jakości materac, jak i poduszka redukują ryzyko rozwoju chorób kręgosłupa oraz stanowią ważny element procesu ich leczenia.

 

Choroby kręgosłupa wymagają doboru odpowiedniego materaca…

Niegdyś choroby kręgosłupa były kojarzone przede wszystkim z seniorami, jednak obecnie, są diagnozowane u coraz młodszych osób. Rozwojowi chorób kręgosłupa sprzyja m.in. siedzący tryb życia oraz nadwaga i otyłość.

Wady postawy i inne nieprawidłowości w obrębie kręgosłupa nasila korzystanie z nieprawidłowo dobranego materaca oraz poduszki. Dla osób z chorobami kręgosłupa polecane są materace ze statusem wyrobu medycznego, które dzięki swoim właściwościom, redukują dokuczliwe objawy oraz zapobiegają pogłębianiu się choroby. Korzystanie z materaca ortopedycznego to jeden z elementów terapii.

Zanim kupimy materac medyczny, powinniśmy skonsultować się ze specjalistą, który doradzi wybór najlepszego z dostępnych rozwiązań. Materace ortopedyczne znacząco różnią się m.in. pod względem zastosowanych do ich produkcji materiałów, jednak zawsze spełniają najwyższe standardy jakości, które potwierdzają liczne certyfikaty.

 

Cechy materaca medycznego

Materac medyczny zapewnia właściwe podparcie kręgosłupa w każdym z jego odcinków, redukując nadmierne napięcie mięśni i poprawiając krążenie krwi. Co więcej, produkty posiadające status wyrobu medycznego, powstają z zastosowaniem przyjaznych skórze materiałów oraz innowacyjnych technologii, które usprawniają przepływ powietrza, odprowadzanie wilgoci i regulują temperaturę ciała w czasie snu. Dzięki nowoczesnym materiałom ograniczają również ryzyko związane z rozwojem alergenów, a także szkodliwych drobnoustrojów.

 

Jaki materac medyczny wybrać?

Cierpiąc z powodu schorzeń kręgosłupa, musimy zadbać o prawidłowe podparcie ciała w czasie snu, które pozwala utrzymać kręgosłup we właściwej pozycji. Doskonałym wyborem dla osób, które borykają się z bólem pleców i innymi objawami chorób kręgosłupa, jest np.:

  • twardy materac piankowy Medical X static marki MollyFlex;
  • średniotwardy, dwustronny materac kieszeniowy Makarena marki Hilding;
  • średniotwardy, dwustronny materac kieszeniowy Komodor Bio-ex marki Materasso.

Powyższe materace medyczne to materace 7 strefowe, które zapewniają stabilne podparcie ciała podczas snu w każdej pozycji, redukując nadmierny nacisk i napięcie mięśniowe, a także usprawniając krążenie krwi. Dzięki wyjątkowym właściwościom możliwa jest efektywna regeneracja organizmu w fazie snu głębokiego. Korzystanie z materaca medycznego pozwala redukować uciążliwy ból pleców i inne objawy chorób kręgosłupa, wspierając proces leczenia.

 

Podsumowanie

Choroby kręgosłupa diagnozowane są nie tylko u seniorów. Coraz częściej dotyczą osób młodych, znacząco utrudniając normalne funkcjonowanie. Jednym z elementów leczenia jest korzystanie z materaca medycznego, który zapobiega pogłębianiu się schorzenia, zapewniając właściwe podparcie ciała w czasie snu, redukując napięcie mięśniowe, a także usprawniając przebieg procesów nocnej regeneracji. Zanim rozpoczniemy korzystanie z tego rodzaju materaca, warto skonsultować się z fizjoterapeutą, który doradzi, jaki produkt idealnie sprawdzi się w przypadku konkretnego problemu ze zdrowiem kręgosłupa.