Blog

Jak odświeżyć sypialnię na wiosnę?

ILM-jak-odswiezyc-sypialnie-na-wiosne

Wiosna to doskonały czas na zmiany w życiu i zmiany w domu lub mieszkaniu. Metamorfozę wnętrz najlepiej rozpocząć od sypialni, skupiając się nie tylko na wyglądzie, ale także funkcjonalności pomieszczenia, która sprawia, że możemy cieszyć się jakościowym snem. Jakie zmiany w sypialni pozwolą poczuć przypływ wiosennej, pozytywnej energii, poprawiając jakość snu?

Spokojny sen poprawia stan zdrowia i wpływa na nasz nastrój. Jeżeli chcemy cieszyć się zdrowym, spokojnym snem, musimy odpowiednio urządzić sypialnię. Choć nie jest to łatwe zadanie, to warto poświęcić czas i energię, bo efekt nawet niewielkiej metamorfozy wnętrza, może w ogromny sposób wpłynąć na jakość i komfort snu.

Zmiany w sypialni na wiosnę – od czego zacząć?

Jeżeli planujemy metamorfozę sypialni, powinniśmy przede wszystkim określić, jakie elementy wyposażenia i wystroju nie do końca sprawdziły się w przypadku obecnej aranżacji.

Metamorfoza pomieszczenia może uwzględniać jedynie niewielkie zmiany kosmetyczne lub wiązać się z prawdziwą „rewolucją”. Warto zastanowić się nad radykalną zmianą wyglądu i wyposażenia pomieszczenia, gdy nie zapewnia nam ono odpowiedniej wygody i komfortu w czasie snu. Jeżeli np. łóżko i stelaż lub materac nadają się już do wymiany, to nie powinniśmy dłużej zwlekać, bo odświeżenie koloru ścian i dodanie wiosennych dekoracji, nie sprawi, że będziemy lepiej spać.

W przypadku urządzania nowej sypialni powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na wybór wyposażenia, które zagwarantuje wygodę podczas snu. Trzeba pamiętać, że sypialnia powinna zapewniać warunki do efektywnej regeneracji organizmu, a fundament zdrowego snu, tworzą odpowiednio dobrany do indywidualnych potrzeb materac i ergonomiczne poduszki, dzięki którym nasze ciało jest właściwie podpierane w czasie snu.

Wiosenna metamorfoza sypialni krok po kroku

Wiosenną metamorfozę sypialni najlepiej rozpocząć od generalnych porządków, które pozwolą pozbyć się niepotrzebnych rzeczy. Usuwając z sypialni nadmiar zbędnych rzeczy, możemy szybciej odświeżyć wygląd pomieszczenia i przeprowadzić np. kosmetyczne zmiany, odświeżając kolor ścian, kładąc nową tapetę itp.

Podczas sprzątania pomieszczenia warto zwrócić uwagę na stan materaca, poduszek, kołdry i akcesoriów, które powinniśmy systematycznie wymieniać. Materac należy zmieniać co 7-8 lat; z poduszek nie należy korzystać dłużej niż 2-3 lata. Żywotność wyposażenia sypialni, które wpływa na jakość naszego snu, zwiększa korzystanie z nowoczesnych akcesoriów ochronnych.

Wiosną warto zdecydować się na zmianę ochraniacza na materac i ochraniacza na poduszkę, które nie tylko chronią przed zabrudzeniami, ale także mogą poprawiać jakość snu. Polecamy wodoodporny i przyjazny skórze ochraniacz na materac marki Mollyflex, który skutecznie chroni przed rozwojem szkodliwych drobnoustrojów oraz gromadzeniem się na powierzchni materaca alergenów. O czystość poduszki pomoże zadbać np. ochraniacz na poduszkę, dzięki któremu można cieszyć się wygodą i komfortem snu.

W naszych salonach dostępne są najwyższej jakości materace, poduszki i akcesoria oraz inne produkty, dzięki którym urządzicie sypialnię swoich marzeń i zadbacie o jakościowy sen.

Po wykonaniu generalnych porządków, które powinny uwzględniać oczyszczenie oraz przewietrzenie materaca, można rozpocząć metamorfozę, która pozwoli wprowadzić do sypialni powiew wiosennej świeżości.

Szybko i bez większych wydatków można odświeżyć wygląd sypialni dzięki zakupowi nowej pościeli i narzuty np. w żywych, wiosennych kolorach, zmianę zasłon lub rolet oraz innych dodatków i dekoracji.

Nowe obrazy, lampki nocne, rośliny doniczkowe, a także świeczniki lub ramki na zdjęcia pozwalają diametralnie odmienić wygląd pomieszczenia. Jeżeli metraż sypialni na to pozwala, to można zdecydować się na przemeblowanie, dzięki któremu sypialnia całkowicie zmieni swój wygląd.

Podsumowanie

Wiosenna metamorfoza sypialni pozwala cieszyć się błogim relaksem w pięknym i pozytywnie nastrajającym nas otoczeniu. Dodatki i dekoracje, które wprowadzają do wnętrza wiosenny klimat, to jednak nie wszystko, bo zdrowy, regenerujący sen zapewniają przede wszystkim właściwie dobrane łóżko, materac, poduszka i akcesoria, dzięki którym możemy zadbać o higienę snu.

Zanim przystąpimy do zmiany pościeli i zasłon, wymiany zimowej narzuty i zakupu dekoracji, warto wykonać generalne porządki, które połączymy ze sprawdzeniem stanu wyposażenia pomieszczenia.

Jeżeli czujemy, że materac i poduszka nie zapewniają już wygody, którą odczuwaliśmy tuż po ich zakupie, to najwyższy czas, aby wymienić je na nowszy model. Na wiosnę warto zmienić nie tylko aranżację pomieszczenia, ale także akcesoria, dzięki którym możemy chronić materac i poduszki przed zabrudzeniem oraz przedłużyć ich żywotność.