Blog

Materac kieszeniowy czy piankowy – podstawowe zalety i różnice

Sen w ogromnej mierze wpływa na nasz ogólny stan zdrowia oraz samopoczucie. Jako czynność fizjologiczna, pozwala na regenerację sił i umożliwia efektywny przebieg różnych reakcji biologicznych. Zdrowy sen jest ważny na każdym etapie życia, a jego niedobory znacząco pogarszają kondycję naszego organizmu. Choć nie zawsze mamy wpływ na ilość snu, co ma związek np. z wykonywaną pracą, to możemy zadbać o to, aby wysoka jakość snu rekompensowała jego niedobory. Jest to możliwe dzięki wyborowi odpowiedniego materaca, który zagwarantuje właściwe podparcie kręgosłupa, a także komfort i wygodę w czasie snu. Do najczęściej wybieranych rodzajów materacy zaliczamy nowoczesne materace piankowe i materace kieszeniowe.

Czym kierować się podczas wyboru materaca?

Wybór materaca to duże wyzwanie, któremu każdy z nas będzie musiał kiedyś sprostać. Czym różni się materac piankowy od materaca kieszeniowego? Kiedy zdecydować się na konkretne rozwiązanie i na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Decydującym kryterium podczas wyboru materaca jest jego wysoka jakość oraz dopasowanie do naszych indywidualnych potrzeb pod względem stopnia twardości i innych parametrów. Zarówno nowoczesne materace piankowe, jak i materace kieszeniowe zapewniają odpowiedni komfort snu i właściwie podpierają kręgosłup. Stosowane obecnie technologie to sposób na połączenie tradycji z nowoczesnością oraz wydłużenie trwałości materaca.

Decydując się na zakup materaca, powinniśmy przede wszystkim określić indywidualne potrzeby oraz wziąć pod uwagę nasz stan zdrowia. Materac powinien zostać dobrany do m.in. naszej masy ciała, problemów zdrowotnych i pozycji, w której najczęściej śpimy. Co więcej, powinien skutecznie redukować drgania, jeżeli dzielimy łóżko z drugą osobą.

Materace piankowe – podstawowe zalety

Do produkcji wysokiej jakości materacy piankowych wykorzystywane są m.in. termo elastyczne i wysoko elastyczne pianki poliuretanowe, które dopasowują się do kształtu ciała. Materace piankowe charakteryzują się jednolitą budową, pozwalając na równomierne rozłożenie ciężaru ciała oraz gwarantując prawidłowe podparcie kręgosłupa w każdym z jego odcinków. To bardzo ważne, bo nadmierne obciążenia, które działają na kręgosłup, to jedna z częstych przyczyn poważnych problemów z jego zdrowiem. Wysoka elastyczność punktowa sprawia, że rozwiązanie to jest dedykowane zarówno dla małych dzieci, młodzieży, osób dorosłych, osób z nadwagą, jak i seniorów. Warto jednak zwrócić uwagę na rodzaj wybieranego materaca piankowego, bo w przypadku różnych schorzeń, może być konieczny zakup materaca, który posiada status wyrobu medycznego.

Materace piankowe to wyjątkowo uniwersalne i dostępne w wielu różnych rodzajach produkty, których dodatkową zaletą jest wyjątkowa lekkość – docenimy ją już podczas pierwszego układania materaca na stelażu łóżka. Co więcej, materace piankowe gwarantują:

  • odpowiednią wentylację ciała podczas snu,
  • utrzymanie wysokiego poziomu higieny (każdy materac powinniśmy zabezpieczyć nakładką higieniczną, co przedłuży jego trwałość),
  • utrzymanie optymalnej temperatury ciała podczas snu.

Materace kieszeniowe – podstawowe zalety

Materace kieszeniowe to całkiem nowe oblicze znanych od bardzo dawna materacy sprężynowych. I w tym przypadku stosowane są różne rozwiązania technologiczne, które pozwalają zapewnić najwyższy komfort snu oraz zadbać o zdrowie kręgosłupa.

Wnętrze materaca podzielone jest na kieszonki, w których kryją się odpowiednio dobrane sprężyny. Nie są one ze sobą połączone, działając niezależnie, dlatego doskonale podpierają ciało oraz redukują drgania. Gęste rozmieszczenie sprężyn, a także udoskonalenie ich kształtu, pozwoliło na skuteczną redukcję wad typowych dla materacy sprężynowych starego typu.

Materace kieszeniowe to sposób na stabilne podparcie dla kręgosłupa oraz zdrowy, regenerujący organizm sen. Poszczególne sprężyny uginają się pod naporem ciała, równomiernie rozkładając obciążenia, dzięki czemu możemy uniknąć bólu i sztywności kręgosłupa, a także redukować już występujące problemy zdrowotne. W tym przypadku także mamy do czynienia z produktami, które zapewniają higieniczną czystość, prawidłową wentylację oraz utrzymanie optymalnej temperatury ciała w czasie snu. Ten typ materacy jest nieco cięższy, co ma związek ze specyficzną budową.

Podsumowanie

Materace piankowe i materace kieszeniowe różnią się pod względem budowy oraz zastosowanych materiałów. W naszym sklepie internetowym oferujemy różnego typu materace znanych producentów i inne elementy wyposażenia sypialni, które cechują się najwyższą jakością, dzięki czemu sprostają potrzebom i oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających Klientów.